تور دبی
ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
پروژه كسري خدمت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :idanito
تاريخ: 1397/11/9  ساعت: ۱۲

 پروژه كسري خدمت 

  در اين مقاله   پروژه كسري خدمت    را بررسي خواهيم كرد. طبق ماده 1 قانون خدمت وظيفه عمومي، دفاع از استقلال و نظام جمهوري اسلامي ايران و جان و مال و ناموس مردم از وظايف ديني هر فرد ايراني است و تمامي اتباع ذكور دولت جمهوري اسلامي ايران موظف به انجام خدمت وظيفه عمومي هستند و هيچ فرد مشمول به خدمتي از انجام سربازي معاف نخواهد شد مگر اينكه از شرايط و ضوابط خاصي برخوردار باشد كه در اين صورت از كسري خدمت و معافيت بهره مند خواهد شد. در اين مقاله با جزئيات پروژه كسري خدمت آشنا خواهيد شد. 

شرايط پروژه كسري خدمت

در اين مبحث شرايط پروژه كسري خدمت آشنا خواهيد شد، لازم به ذكر است تنها افرادي كه دانشجوي كارشناسي ارشد يا فارغ التحصيل ارشد و دكتري هستند، مي توانند از    پروژه كسري خدمت     استفاده كنند. در صورتي كه مشمول خدمت از نخبگان و استعدادهاي برتر باشد مي تواند با مدرك كارشناسي نيز اقدام به اخذ پروژه كند. در ادامه به شرايط بررسي جهت پروژه كسري خدمت توجه كنيد:

 • در صورتي مشمولان شامل غيبت در سربازي شود، درخواست پروژه كسري خدمت او بررسي نخواهد شد. بنابراين از اولين شروط اخذ پروژه كسري خدمت عدم وجود غيبت است.
 • دانشجويان فوق ليسانس و بالاتر مي توانند در حين تحصيل پروژه خود را انجام دهند.
 • حداكثر كسري از خدمت 19 ماه مي باشد.
 • سربازاني كه قصد استفاده از اين نوع كسري را دارند، مي بايست حداقل 1 ماه از مدت سربازي آنان باقي مانده باشد.
 • افراد مي توانند 2 پروژه قبل از خدمت سربازي و يا 1 پروژه حين خدمت سربازي اخذ كنند.
 • مدت كسري خدمت پروژه هاي نظري حداكثر 6 ماه مي باشد. (به ازاي هر پروژه)
 • مدت كسري خدمت پروژه هاي رشته هاي داراي شبيه سازي (مانند كامپيوتر و ...) 9 ماه مي باشد. (به ازاي هر پروژه)
 • مدت كسري خدمت پروژه هاي شبيه سازي در صورتي كه به مرحله پياده سازي و ساخت برسد تا 11 ماه است.
 • ميزان كسري خدمت به سختي و سهولت پروژه بستگي دارد.

براي انجام پروژه به اين نكات توجه كنيد

 • مشمولان خدمت مجاز هستند 2 پروژه خود را از يك سازمان و يا هر پروژه را از يك سازمان دريافت كنند.
 • هر قدر بار نظامي پروژه بيشتر باشد و در بخش هاي مختلف نظامي مورد استفاده قرار بگيرد، كسري بيشتري اعمال مي شود.
 • در صورت اعتراض به مدت كسري، امكان اعتراض وجود دارد كه روند بررسي اعتراض چند ماه طول مي كشد.
 • پروژه هايي كه كمتر از 6 ماه كسري خدمت دارند، يك دفاع (كوتاه مدت، چند دقيقه اي) در سازمان مربوطه خواهند داشت.

پروژه هايي كه بيش از 9 ماه    پروژه كسري خدمت     مي گيرند دو دفاع در سازمان و بنياد نخبگان خواهند داشت و معمولاً جلسه دفاعيه كمي طولاني است. به مشمولان خدمت توصيه مي كنيم بعد از مطالعه پروژه كسري خدمت، مقاله     پروژه كسري خدمت    را نيز مطالعه نمايند تا از جزئيات بيشتري در اين زمينه مطلع شوند.

اگر سوالي پيرامون پروژه كسري خدمت داريد با مشاوران آيدانيتو تماس بگيريد. شماره تماس فقط با تلفن ثابت :   9099071974

:
برچسب‌ها:

نويسنده :idanito
تاريخ: 1397/4/21  ساعت: ۰۵

در اين مقاله به موضوع مدارك كسري خدمت بسيج 97 خواهيم پرداخت.

ابتدا نياز است با مفهوم مشمول به خدمت سربازي آشنا شويد، مشمول به كسي گفته مي شود كه قانون خدمت وظيفه شامل حال او شود. طبق قوانين ايران، مشمولين به خدمت سربازي از سن 18 سالگي تمام تا 50 سالگي تمام مي باشد. در ايران خدمت سربازي براي پسراني كه به مشموليت خدمت مي رسند، اجبار است و مدت زمان خدمت 21 ماه مي باشد. لازم به ذكر است قبل از سال 91 مدت سربازي 24 ماه بود. با كاهش 3 ماهه از دوره سربازي از سال 91 به بعد، 21 ماه دوره سربازي اعلام مي شود.

تمامي افرادي كه مشموليت خدمت سربازي مي رسند، موظف هستند 21 ماه كامل به كشور جمهوري اسلامي خدمت كنند. مگر افرادي با شرايط خاص كه مي توانند مدت زمان سربازي را كاهش دهند.

يكي ازشرايط كاهش دوران سربازي، بسيج فعال بودن با سابقه بيش از يك ماه است، افراد بسيجي كه داراي شرايط دريافتكسري خدمت از بسيج هستند با توجه به شرايط و حوزه فعاليت  خود، به ميزان مختلف از دوران سربازي شان كاسته مي شود. براي اطالع از شرايط كسري خدمت بسيج به مقاله درج شده در آيدانيتو مراجعه كنيد تا از شرايط و مدت كاهش دوره خدمت مطلع شويد.

در ادامه با مدارك كسري خدمت بسيج 97 آشنا خواهيد شد. لازم است افراد مدارك را به طور كامل تهيه كنند تا با نقص مدارك و به تعويق افتادن روند بررسي درخواست مواجه نشوند.

مدارك مورد نياز كسري خدمت بسيج

مشمولان خدمت كه قصد كسري خدمت بسيج دارند، مي بايست دوره آموزشي را طي نمايند و بعد از آن براي كسري خدمت به يگان مراجعه فرمايند.

 • شناسنامه و كپي تمامي صفحات شناسنامه
 • كارت ملي و كپي كارت ملي
 • كارت بسيج فعال
 • فرم كسري بسيج (تكميل شده و مشخص كردن فعاليت هاي انجام شده)

مشمولان خدمت سربازي كه از بسيجيان فعال يا بيش از يك سال سابقه بسيج هستند، مي بايست در حين خدمت درخواست خود را ثبت نمايند و در صورتي كه مدارك و سوابق وي به تأييد برسد، با توجه به امتيازات كسب شده، كسري از خدمت خواهند داشت.

به مشمولان خدمت كه قصد دارند كه از اين نوع كسري خدمت (بسيج) استفاده نمايند پيشنهاد مي كنيم پس از مطالعه مدارك كسري خدمت بسيج 97 به مقالات شرايط كسري بسيج و مراحل كسري بسيج 97 مطلع شوند تا در صورت برخورداري از شرايط، درخواست خود را ثبت نمايند. لازم به ذكر است در غيبت در سربازي مانع از بررسي كسري خدمت بسيج خواهد شد. بنابراين افراد مي بايست بدون داشتن غيبت (حتي 1 روز) و بعد از طي دوران آموزشي اقدامات لازم جهت كسري خدمت را انجام دهند.

   

پروژه كسري خدمت ، مدارك كسري خدمت بسيج ، فرابند اقدام پروژه كسري خدمت ، شرايط پروژه كسري خدمت ، مراحل كسري خدمت بسيج ، شرايط كسري خدمت بسيج ، مدارك كسري خدمت ايثارگران ، شرايط كسري خدمت ايثارگران ، قانون كسري خدمت ايثارگران ، انواع كسري خدمت ، فرايند اقدام كسري خدمت ، مدارك كسري خدمت ، شرايط كسري خدمت

:
برچسب‌ها:

نويسنده :idanito
تاريخ: 1397/4/13  ساعت: ۰۴

در اين مقاله به موضوع پروژه كسري خدمت 97 پرداخته ايم.

با توجه به اين موضوع كه خدمت سربازي از سن 18 سالگي براى پسران اجبارى مي شود، قصد داريم آنها را با قوانين مختلف نظام وظيفه آشنا كنيم. لازم مي دانيم در ابتدا با مفهوم مشمول و سن مشموليت صحبت كنيم تا در طول مطالعه مقاله پيش رو با سردرگمي مواجه نشويد. در نظام جمهوري اسلامي ايران سن مشموليت 18 سالگي تمام تا 50 سالگي تمام مي باشد و افرادي كه وارد اين سن مي شوند در شمول قانون قرار مي گيرند و موظف هستند وضعيت خود سربازي خود را مشخص كنند.

طبق ماده 1 قانون خدت وظيفه عمومي تمامي افراد موظف هستند از جان و مال و ناموس مردم دفاع كنند و اجراي اين وظيفه بر تمام اتباع ذكور دولت جمهوري اسلامي ايران واجب است و هيچ فرد مشمول به خدمت سربازي را نمي توان از اين قانون معاف كرد. مگر به دلايل و شرايطي كه طبق قانون نظام وظيفه، كسري خدمت و يا معافيت دائم و موقت به مشمول واجد شرايط تعلق بگيرد.

يكي از مورادي كه موجب كسري خدمت سربازي است، پروژه كسري خدمت97 است كه در اين مقاله با جزئيات آن آشنا خواهيد شد. پروژه كسري خدمت به چه افرادي تعلق مي گيرد و در چه ارگان هايي پروژه كسري خدمت ارائه مي شود. شرايط كسري خدمت و مدارك مورد نياز پروژه كسري خدمت چيست؟ نحوه ي گرفتن پروژه كسري خدمت چگونه است؟ اين ها سؤالاتي هستند كه در مقالات مرتبط در پروژه كسري خدمت 97 به آنها خواهيم پرداخت. به مشمولان خدمت سربازي توصيه مي كنيم در اين مقاله با آيدانيتو همراه باشند.

اخذ پروژه كسري خدمت

مشمولان خدمت كه قصد دارند از پروژه كسري خدمت 97 استفاده كنند، در دسته دو دسته قرار مي گيرند:

 1. نخبگان و استعدادهاي برتر
 2. ساير افراد (عادي)

در صورتي كه در دسته اول قرار داريد و از نخبگان و استعدادهاي برتر به حساب مي آييد، نحوه اخذ پروژه كسري خدمت را حتي خواهيد داشت و حتي با مدرك كارشناسي با مراجعه به سازمان هاي مربوطه مي توانيد از اين طرح استفاده كنيد، اين دسته از داوطلبان بعد از انجام پروژه تنها به مدت 2 ماه آموزش خواهند داشت.

در صورتي كه در دسته دوم قرار داريد و قصد داريد از پروژه كسري خدمت 97 استفاده كنيد، تنها با داشتن مدرك كارشناسي ارشد و دكتري مي توانيد براي اخذ پروژه اقدام كنيد. مشمولان خدمت كه داراي مدرك كارشناسي ارشد و دكتري دارند، مي توانند پروژه هاي مورد تأييد بنياد نخبگان نيروهاي مسلح را انجام دهيد و از مزاياي اين طرح استفاده كنيد.

تا به اينجا با افرادي كه مجاز به اخذ پروژه جهت كسري خدمت سربازي هستند آشنا شديد. در ادامه روند اقدام و مدارك مورد نياز به صورت مختصر و كوتاه توضيح داده شده است.

روند اخذ پروژه كسري خدمت

در ابتدا نياز است مدارك و رزومه خود را (و مدرك مربوط به عضويت در بنياد نخبگان را تهيه كنيد و با مراجعه به بنياد نخبگان نيروهاي مسلح به سازمان مربوط به حوزه كاري خود معرفي خواهيد شد. با توجه به تمايل خود به يكي از ارگان ها و سازمان هاي مورد نظر مراجعه كرده و تكليف پروژه خود را مشخص كنيد (در انتخاب سازمان دقت كنيد و با توجه به شرايط پروژه و علاقه خود اين كار را انجام دهيد.)

پروژه هاي كسري خدمت با توجه به سختي و آساني (پروژه هاي كوچك و بزرگ) مدت زمان متفاوتي جهت كسر از خدمت را شامل مي شوند. لازم به ذكر است مشمولان عزيزي كه قصد انجام پروژه دارند، مي توانند موضوعي خارج از رشته تحصيلي خود انجام دهند.

به نكات زير توجه كنيد

 1. براي اخذ پروزه تنها نياز است كه دانشجوي ارشد بالاتر باشيد. (درصورتي كه سرباز و يا فارغ التحصيل نباشيد، مشكلي وجود ندارد)
 2. فارغ التحصيلان ليسانس (غير از دسته 1) نمي توانند از اين طرح استفاده كنند.
 3. اخذ پروژه و موضوع آن مي توانند با سازمان خدمت مغايرت داشته باشد.
 4. تنها اخذ 2 پروژه براي مشمولان خدمت مجاز مي باشد. (1 پروژه در حين خدمت سربازي، 2 پروژه قبل از اعزام به سربازي)
 5. به ازاي هر پروژه 2 تا 19 ماه كسري خدمت لحاظ مي شود.
 6. مشموليني كه داراي 8 سال غيبت هستند نسبت به مدرك تحصيليشان مي توانند نسبت به خريد سربازي خود اقدام كنند.
 7. در صورت وارد شدن به مرحله ساخت پروژه مدت كسري خدمت افزايش مي يابد (رشته هايي كه شبيه سازي هستند) (غيبت در خدمت سربازي مانع بررسي اين نوع كسري خدمت مي شود.)

به مشمولان خدمت توصيه ميكنيم بعداز مطالعه پروژه كسري خدمت 97 مقاله پروژه كسري خدمت 97را نيز مطالعه كنند.

مشموليني كه داراي مدارك تحصيلي هستند هر كدام مي توانند نسبت به خريد سربازي اقدام كنند

 

معافيت كفالت مادربزرگ ، معافيت كفالت پدر ، فرايند اقدام معافيت كفالت ، معافيت كفالت برادر ، معافيت كفالت مادر ، شرايط معافيت كفالت ، انواع معافيت كفالت ، معافيت كفالت ،مدارك معافيت كفالت ، معافيت كفالت خواهر ، معافيت كفالت پدربزرگ

:
برچسب‌ها:

[ ]