تور دبی
ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
idanito
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :idanito
تاريخ: ۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۴۱:۰۵

بزرگترين ميز پلاستيكي موجود در بازار

ميز پلاستيكي   با مكانيزم بسيار پيشرفته ، اين ميز براي هتل ها، تالار و رستوران ها و حتي باغسراها بسيار مناسب است. مكانيزم ميز پلاستيكي

 آن به نحوي است كه با دو حركت بسيار خفيف، پايه ها جمع و بوسيله ي فنرهاي تعبيه شده درون پايه ها به داخل كشيده ميشوند. دور صفحه نوار لاستيكي با كيفيتي كشيده شده و ميتوان پس از جمع كردن پايه ها ميز را به شكل دوراني حركت داده و نيازي به بلند كردن آن نيست. از آنجايي كه اين ميز استاندارد هتلي است بر روي صفحه ابر نازكي قرار داده شده و روي آن پلاستيك مخصوصي وجود دارد كه موقع قرار دادن ظروف توسط گارسون از ايجاد صدا نيز جلوگيري مي كند. مي توانيد حجم بسيار بالايي از اين  ميز پلاستيكي   را درون اتاق كوچكي انبار كنيد ...

مزايا 

 • استفاده از مواد اوليه مرغوب
 • استفاده راحت
 • زيبا و بادوام
 • بسته بندي مناسب و جابجايي آسان
 • سايز بزرگ
 • داراي رنگ بندي متنوع
 • قابليت تاشو شدن سريع ميز و كم جا بودن آن
 • ميز پلاستيكي
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۳۷:۵۷

بزرگترين ميز رستوراني موجود در بازار

ميز رستوراني  با مكانيزم بسيار پيشرفته ، اين ميز براي هتل ها، تالار و رستوران ها و حتي باغسراها بسيار مناسب است. مكانيزم ميز رستوراني آن به نحوي است كه با دو حركت بسيار خفيف، پايه ها جمع و بوسيله ي فنرهاي تعبيه شده درون پايه ها به داخل كشيده ميشوند. دور صفحه نوار لاستيكي با كيفيتي كشيده شده و ميتوان پس از جمع كردن پايه ها ميز را به شكل دوراني حركت داده و نيازي به بلند كردن آن نيست. از آنجايي كه اين ميز استاندارد هتلي است بر روي صفحه ابر نازكي قرار داده شده و روي آن پلاستيك مخصوصي وجود دارد كه موقع قرار دادن ظروف توسط گارسون از ايجاد صدا نيز جلوگيري مي كند. مي توانيد حجم بسيار بالايي از اين  ميز رستوراني   را درون اتاق كوچكي انبار كنيد ...

مزايا 

 • استفاده از مواد اوليه مرغوب
 • استفاده راحت
 • زيبا و بادوام
 • بسته بندي مناسب و جابجايي آسان
 • سايز بزرگ
 • داراي رنگ بندي متنوع
 • قابليت تاشو شدن سريع ميز و كم جا بودن آن
 • ميز رستوراني
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۳۷:۲۴

بزرگترين ميز رستوراني موجود در بازار

ميز تاشو  با مكانيزم بسيار پيشرفته ، اين ميز براي هتل ها، تالار و رستوران ها و حتي باغسراها بسيار مناسب است. مكانيزم ميز تاشو آن به نحوي است كه با دو حركت بسيار خفيف، پايه ها جمع و بوسيله ي فنرهاي تعبيه شده درون پايه ها به داخل كشيده ميشوند. دور صفحه نوار لاستيكي با كيفيتي كشيده شده و ميتوان پس از جمع كردن پايه ها ميز را به شكل دوراني حركت داده و نيازي به بلند كردن آن نيست. از آنجايي كه اين ميز استاندارد هتلي است بر روي صفحه ابر نازكي قرار داده شده و روي آن پلاستيك مخصوصي وجود دارد كه موقع قرار دادن ظروف توسط گارسون از ايجاد صدا نيز جلوگيري مي كند. مي توانيد حجم بسيار بالايي از اين  ميز تاشو   را درون اتاق كوچكي انبار كنيد ...

مزايا :

 • استفاده از مواد اوليه مرغوب
 • استفاده راحت
 • زيبا و بادوام
 • بسته بندي مناسب و جابجايي آسان
 • سايز بزرگ
 • داراي رنگ بندي متنوع
 • قابليت تاشو شدن سريع ميز و كم جا بودن آن
 • ميز تاشو
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۳۷:۰۰

صندلي ساحلي يكي از راحت ترين و محكم ترين  صندلي تاشو   موجود در بازار است كه اين راحتي با استفاده از تشك دو چندان شده و همچنين به زيبايي محصول نيز افزوده شده است.
پشتي اين  صندلي تاشو  در سه حالت مختلف تنظيم ميشود تا در هر حالتي كه احساس راحتي بيشتري داشتيد از آن استفاده كنيد.
به دليل بزرگ بودن و مستحكم بودن، اين محصول تحمل وزن بيشتري نسبت به ساير  صندلي تاشو  دارد.
سطح آن صاف و براق است بنابراين تميز كردنش راحت است ، يه دليل ضد آب بودن ميتوانيد آن را حتي با آب بشوييد.
اين  صندلي تاشو  را ميتوانيد در همه جا حتي در تراس و حياط با خيال راحت استفاده كنيد.

مزايا :
استفاده از مواد اوليه مرغوب
مقاوم در برابر فشار و وزن زياد
عدم تغيير رنگ در برابر نور خورشيد
طراحي بر اساس آرگنوميك بدن
نشيمن راحت
عدم لغزندگي در سطوح صاف و لغزنده
زيبا و بادوام
استفاده از رنگ هاي متنوع و شاد
 داراي قابليت تاشدن
كم جا
كارايي آسان


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۵۰:۴۴

بيوگرافي دارا حيايي

دارا حيايي فرزند امين حيايي بازيگر معروف سينما و تلويزيون است. او متولد سال 1375 و بازيگر جوان و تازه كار سينماي ايراني است. 

اولين تجربه هنري مي توان گفت شايد تا سال ها بزرگ ترين تجربه او در عرصه هنر باشد. دارا حيايي به عنوان اولي تجربه حرفه اي خود در فيلم شعله ور حميد نعمت اله با پدر خود امين حيايي و بازيگران چون مژگان صابري و ... همبازي شد.

وقتي از دارا حيايي درباره نحوه حضورش در شعله ور سوال پرسيده شد او گفت: امين حيايي نام بزرگي است و من ميخوام از تجربيات پدرم استفاده كنم تا موفق شوم نه از اسمش. من مستقيما از طرف حميد نعمت اله براي بازي در اين فيلم انتخاب شدم نه سفارش پدرم.

گفتني است دارا حيايي فرزند مشترك امين حيايي و همسر اولش مونا بانكي پور است كه اين خود حواشي زيادي دربرداشت كه امين حيايي با شفاف سازي آن پرده ازين ماجرا برداشت.

 

 

نويسنده :idanito
تاريخ: ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۱:۲۹

بيوگرافي مژگان صابري

شايد يك از افرادي كه بلافاصله بعد از معروف شدن حواشي هاي زيادي را به دنبال خودش بوجود آمد، مژگان صابري بود.

مژگان صابري بازيگر ده هفتادي سينماي ايران كه به تازي وارد عرصه هنر شده است، اولين تجربه كاري خود را در در فيلم شعله ور حميد نعمت اله تجربه كرد. چه اتفاقي بزرگتر ازين كه مژگان صابري در اولين تجربه هنري زندگي خود در فيلم كارگردان بزرگي مثل نعمت اله و با امين حيايي همبازي شود.

حواشي پيش آمده در نشست خبري بعد از فيلم شعله ور در جشنواره فجر 96 شايد باعث دلخوري مژگان صابري شد. گفتني است در اين نشست كه مژگان صابري حركات عجيبي از خودش نشان ميداد تا جايي كه برخي ميگفتند كه او مبتلا به بيماري اوتسم است.

مژگان صابري درباره نحوه بازيگر شدنش گفته است كه: آقاي نعمت اله براي فيلم شعله ور تست بازيگري ميگرفت و من هم تست دادم و مورد تاييد قرار گرفت.

 

 

نويسنده :idanito
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۲۱:۵۴

بيوگرافي پانته آ مهدي نيا

پانته آ مهدي نيا متولد سال 1360 در كرج مي باشد. مي توان او به عنوان يكي از بازيگران خوش آتيه سينما و تلويزيون نام برد. بازي در سريال يوسف پيامبر به كارگرداني زنده ياد فرج اله سلحشور، از جمله افتخارات پانته آ مهدي نيا محسوب مي شود.

پانته آ مهدي نيا فعاليت هنري خود را از سال 82 آغاز كرد. او فارغ التحصيل رشته نگارگري و كارگرداني از دانشگاه هنر است. از سال 82 تا كنون وي با كارگردانان بزرگي كار كرده است و در پروژه هاي بزرگي به ايفاي نقش پرداخته است.

فيلم هاي سينمايي محمد رسول الله به كارگرداني مجيد مجيدي، مشكل گيتي، پري دريايي و شعله ور حميد نعمت اله از آثار سينمايي پانته آ مهدي نيا مي باشد. سريال هاي يوسف پيامبر و درخت معرفت از جمله سريال هاي تلويزيوني وي مي باشد.

ايفاي نقش در چند تله فيلم نيز از ديگر آثار پانته آ مهدي نيا مي باشد.

كار كردن با چنين كارگرداناني در اين پروژه ها همگي گواهي بر استعداد و سخت كوشي اين بازيگر خبو سينما و تلويزيون دارد.

 

 

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۳۴:۴۷

بيوگرافي زهرا حاتمي

زهرا حاتمي (با نام اصلي زري خوشكام)، بازيگر تلويزيون و سينما، سال ۱۳۲۶ در شهر اصفهان متولد شد. وي تحصيلات خود را در تهران و لندن گذراند و يك دوره‌ي كلاس چهار ساله‌ي باله در سازمان ملي باله را نيز به اتمام رسانيد. حاتمي فعاليت سينمايي خود را از سال (۱۳۵۰) با فيلم «مرد هزار لبخند» آغاز كرد. 

او در سال هاي قبل از انقلاب با بازيگران و كارگردانان زيادي كار كرده است تا اين كه سرانجام زهرا حاتمي در آبان سال 50 با علي حاتمي كارگردان جوان سينما در آن دوران ازدواج كرد.

حاصل ازدواج زهرا حاتمي با علي حاتمي دختري به نام ليلا بود كه امروزه او تبديل به يكي از بهترين بازيگران سينماي ايران شده است. بعد از انقلاب و با توجه به شرايط حجامعه زهرا حاتمي از سينما فاصله گرفت تا اين كه علي حاتمي در حين ساخت فيلم تختي از دنيا رفت. بهروز افخمي كارگردان نام آشناي سينما با اجازه از او، ساخت اين فيلم را برعهده گرفت. افخمي در چند سكانس از زهرا حاتمي استفاده كرد.

 

همچنين او در سال 83 در فيلم سيماي زني در دورست به كارگرداني علي مصفا نيز بازي كرد. اخرين فيلم سينمايي او فيلم سينمايي شعله ور به كارگرداني حميد نعمت اله مي باشد.

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۲۴:۰۷

افسردگي بعد از زايمان

افسردگي بعد از زايمان نوعي از افسردگي است كه بسياري از مادران و حتي پدران بعد از تولد فرزند تجربه مي‌كنند. اين مشكل بسيار شايع است و از هر ده زن يك نفر را در اولين سال تولد فرزند درگير مي‌كند. بيشتر مردم فكر مي‌كنند كه اين    افسردگي بعد از زايمان    فقط به زنان اختصاص دارد. اما پدرها هم مي‌توانند دچار آن شود. البته   افسردگي پس از زايمان   در ميان زنان شايع‌تر است. 

بهتر است افراد به محض مشاهده‌ي علائم و نشانه‌هاي اين نوع افسردگي، به فكر درمان آن باشند. چون نشانه‌ها مي‌توانند در طول زمان بيشتر و بدتر شوند و برخود فرد، فرزند و خانواده‌اش تأثير بگذارند.

نشانه‌هاي افسردگي بعد از زايمان

زن‌هاي زيادي در اولين هفته‌ها بعد از تولد فرزندشان غمگين و مضطرب مي‌شوند و گريه مي‌كنند. اين حالت كاملاً عادي است و معمولاً بيشتر از دو هفته بعد از تولد نوزاد طول نمي‌كشد.

اما اگر علائم به مدت بيشتري باقي بمانند، ممكن است نشانه‌ي افسردگي پس از زايمان باشند. افسردگي بعد از زايمان مي‌تواند، هر زماني، در طول يك سال اول تولد فرزند اتفاق بي‌افتد. نشانه‌هاي اين نوع افسردگي شامل موارد زير هستند:

 • احساس مداوم غم و ناراحتي
 • كمبود لذت در زندگي و عدم علاقه به فعاليت‌هاي لذت‌بخش
 • كمبود انرژي و احساس خستگي هميشگي
 • بي‌خوابي در طول شب و احساس خواب‌آلودگي در طول روز
 • مشكل در برقراري رابطه با نوزاد
 • عدم برقراري ارتباط با ديگران
 • مشكل تمركز و تصميم‌گيري
 • افكار ترسناك مثل فكر كردن به آسيب رساندن به نوزاد

بسياري از زن‌ها متوجه نمي‌شوند كه مبتلا به   افسردگي پس از زايمان    هستند. چون اين افسردگي به صورت تدريجي اتفاق مي‌افتد.

دلايل افسردگي بعد از زايمان

علت    افسردگي بعد از زايمان    كاملاً مشخص نيست. اما عواملي مثل موارد زير مي‌توانند در ايجاد آن نقش داشته باشند:

 • سابقه‌ي مشكلات رواني، مخصوصاً افسردگي در زندگي شخصي
 • سابقه‌ي مشكلات رواني در طول دوران بارداري
 • نداشتن روابط خانوادگي و دوستانه‌ي نزديك
 • رابطه‌ي ضعيف و مختل با همسر
 • تجربه‌ي يك اتفاق غم انگيز تازه مثل مرگ يكي از نزديكان

حتي در صورت عدم وجود هيچ كدام از اين عوامل، بچه‌دار شدن يك تغيير بزرگ در زندگي است و مي‌تواند به تنهايي موجب افسردگي بشود.

معمولاً زنان به زمان نياز دارند تا با مادري كردن سازگار شوند. اين يك واقعيت است كه مراقبت از يك نوزاد كوچك استرس‌زا است و به انرژي زيادي نياز دارد.

درمان افسردگي بعد از زايمان

افسردگي پس از زايمان مي‌تواند ترسناك و سرشار از اضطراب باشد. اما خوشبختانه روش‌هاي درماني وحمايتي براي درمان آن وجود دارد. روش‌هايي مثل:

خود درماني

مادراني كه دچار     افسردگي بعد از زايمان     شده‌اند، مي‌توانند با افراد خانواده و دوستانشان در اين باره صحبت كنند و از آن‌ها كمك بگيرند.

صرف زمان براي خود به منظور انجام فعاليت‌هاي مورد علاقه و لذت بخش، استراحت كردن در زمان‌هاي خالي، خوابيدن به اندازه، ورزش منظم و يك رژيم غذايي سالم فعاليت‌هايي هستند كه فرد مي‌تواند با انجام آن‌ها در جهت بهبود حالش قدم بردارد.

روان درماني

يك روان‌درمانگر مي‌تواند با استفاده از جلسات مشاوره و روان درماني،   افسردگي پس از زايمان    را درمان كند.

داروهاي ضد افسردگي

گاهي اوقات افسردگي خيلي شديد است. در اين حالت تجويز داورهاي ضد افسردگي كه در زمان شيردهي عوارض خطرناك نداشته باشند، مي‌تواند در درمان مادران افسرده مفيد باشد.

آيا افسردگي بعد از زايمان قابل پيشگيري است؟

اگر چه تا به حال در مورد قابل پيشگيري بودن افسردگي بعد از زايمان پژوهش‌هاي زيادي انجام شده است، اما هنوز شواهد مشخصي در اين زمينه وجود ندارند كه ثابت كنند با انجام اقدامات خاصي مي‌توان از ابتلا به اين نوع افسردگي جلوگيري كرد.

با اين حال اگر كسي سابقه‌ي ابتلا به افسردگي يا ديگر اختلالات رواني را دارد يا اختلالات رواني در تاريخچه‌ي خانوادگي‌اش وجود دارند، بهتر است كه اين موضوع را قبل از بارداري يا در زمان بارداري با دكترش درميان بگذارد.

افسردگي بعد از زايمان موقعيت عجيب و پيچيده‌اي است اما خوشبختانه قابل درمان است. بهتر است زنان و مرداني كه قصد بچه‌دار شدن دارند، در مورد اين نوع از افسردگي آگاهي كسب كنند تا در صورت مواجهه با آن بتوانند خيلي زود وارد فرآيند درمان بشوند. 

در ادامه مطالعه‌ي مقاله‌ي «انواع اختلالات رواني» را به شما پيشنهاد مي‌كنيم.

جهت اطلاع از روش‌هاي درمان افسردگي بعد از زايمان مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با 9099071985 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۲۱:۰۷

اعتياد جنسي

اعتياد جنسي وضعيتي است كه باعث مي شود فرد نتواند رفتارهاي جنسي اش را كنترل و مديريت كند. در اين حالت افكار و رفتارهاي جنسي مداوم، بر توانايي هاي فرد در حوزه هاي تحصيلي و شغلي اثر مي گذارند و روابطش را مختل مي كنند.

اعتياد جنسي به نوعي شبيه به اعتياد به مواد مخدر است. اما در اين حالت فرد به جاي اينكه به يك ماده معتاد باشد، به يك رفتار اعتياد دارد. اين اعتياد مي تواند خودش را به صورت خودارضايي مداوم، اعتياد به تماشاي فيلم هاي غير اخلاقي، انحراف جنسي عورت نمايي، انحراف تماشاگري جنسي و...نشان دهد.

معتادان جنسي در واقع دچار وسواس جنسي هستند و غريزه جنسي شان به صورت غير عادي و بيش از حدي فعال است. اين افراد هميشه در حال فكر كردن به فعاليت هاي جنسي هستند و افكارشان بر فعاليت ها و تعاملاتشان اثر مي گذارد.

اعتياد جنسي هنوز به عنوان يك بيماري شناخته نشده است، اگر چه كاملاً اين قابليت را دارد كه بر خانواده ها، روابط و زندگي ها اثر منفي بگذارد. يكي از مشكلات در تشخيص اين اعتياد اين است كه ميزان و قدرت نياز جنسي در افراد مختلف متفاوت است.

ممكن است كسي اعتقاد داشته باشد كه همسرش مبتلا به    اعتياد جنسي    است. در حالي كه همسرش فقط بيشتر از او به نزديكي جنسي نياز دارد.

نشانه هاي اعتياد جنسي

بعضي تلاش ها براي تعريف ويژگي هاي   اعتياد جنسي    مبتني بر تعريف وابستگي به مواد شيميايي داخل مغز هستند.

در واقع همان طور كه يك فرد معتاد به مواد مخدر، با هر بار مصرف يا انجام رفتاري خاص، ماده اي شيميايي در مغزش ترشح مي شود و به او شادي و آرامش مي دهد، يك معتاد جنسي هم اين احساس خوشايند را با رفتارهاي جنسي تجربه مي كند.

اما بعد از مدتي مثل ساير اعتياد ها، فرد بايد مدام انجام آن رفتار را افزايش دهد تا بتواند لذت را تجربه كند.

نشانه هاي اعتياد مي توانند شامل موارد زير باشند:

 • خودارضايي مداوم
 • رابطه جنسي با شريك هاي جنسي متعدد
 • اعتياد به ***گرافي
 • روابط جنسي پر خطر
 • ارتباط جنسي با تن فروشان
 • انحراف جنسي عورت نمايي
 • انحراف تماشاگري جنسي

دلايل اعتياد جنسي

رابطه جنسي موجب ترشح دوپامين در مغز مي شود كه يك انتقال دهنده عصبي است و ايجاد احساس لذت و شادي مي كند. گاهي اوقات مغز بعضي افراد اين احساس لذت را با مكانيسم هاي بقا اشتباه مي گيرد و فرد فكر مي كند كه براي بقاي خودش بايد مدام رابطه جنسي برقرار كند.

بعضي متخصصان معتقدند كه بخش جلويي مغز كه مركز تفكر عقلاني و اخلاقيات است، در معتادان جنسي دچار نقص است.

تعدادي از پژوهش ها هم نشان مي دهند كه معتادان جنسي معمولاً در خانواده هايي ناكارآمد و از هم گسيخته بزرگ مي شوند. همچنين ممكن است فرد مبتلا به اعتياد جنسي در كودكي مورد سوء استفاده جنسي قرار گرفته باشد.

درمان اعتياد جنسي

درمان اعتياد كار آساني نيست. معمولاً افراد معتاد، اعتيادشان را توجيه مي كنند. معتادان جنسي هم ممكن است منكر مشكلشان بشوند. در فرايند درمان كساني كه دچار اعتياد جنسي هستند، تمركز درمانگر بر كاهش تمايلات بيش از حد به رابطه جنسي و تشويق به برقراري روابط سالم است.

در حال حاضر اين درمان ها براي ترك    اعتياد جنسي    وجود دارند:

درمان شناختي- رفتاري

درمان شناختي-رفتاري شامل تكنيك هاي متعددي است كه به افراد براي تغيير رفتارهايشان كمك مي كند. در روند اين درمان، فرد الگوهاي اشتباه فكري و رفتاري اش را مي شناسد و درك مي كند كه براي ترك اعتياد نيازمند تغيير اين الگو است.

دارودرماني

بعضي داروها مي توانند تمايلات جنسي فرد را كاهش دهند اما ممكن است عوارض داشته باشند.

حمايت دوستان و خانواده براي رهايي يك فرد از اعتياد ضروري است. اما از آنجايي كه   اعتياد جنسي    همراه با رفتاري است كه از جانب هر كسي درك و پذيرفته نمي شود و اين قابليت را دارد كه به روابط صدمه بزند، معمولاً معتادان جنسي در فرايند ترك تنها مي مانند.

در ادامه مطالعه مقاله «مشاوره جنسي» را به شما پيشنهاد مي كنيم.

اگر شاهد علائم و نشانه هاي اعتياد جنسي در خودتان يا يكي از اطرافيانتان هستيد، با مشاوران آيدانيتو تماس بگيريد.

 

 جهت اطلاع از روش هاي ترك اعتياد جنسي مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با9099071985 تماس حاصل نماييد. 

پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]